Годування декоративних кроликів: сіно та корм
Правильне годування декоративних кроликів, з їх особливою і дуже вразливою системою травлення, є найважливішою умовою відмінного здоров'я та повнокровного, активного життя наших улюблених домашніх тварин.
Промислові корми розроблені з урахуванням природних потреб кроликів і до їх складу включені лише корисні та необхідні для гризунів компоненти.
Як харчуються дикі побратими декоративних кроликів?
Якщо власник пухнастого вихованця зацікавиться питанням і дізнається, як живуть дикі кролики в природі, він багато в чому зможе зрозуміти принципи правильного збалансованого годування свого домашнього декоративного кролика.
Раціон дикого кролика складається виключно з рослин, найчастіше трави, рідше плодів, гілок, листя і кори дерев (ніякого різноманіття зерна, солодощів, печива та кураги з родзинками!). Поєднує всі природні корми низький вміст поживних речовин та високий вміст клітковини.
Для переробки убогої їжі у кроликів існує особливий апарат травлення, за допомогою якого вони витягують з волокон ті поживні речовини, які інші тварини не можуть отримати. Щоб не допускати грубих помилок у годівлі декоративного кролика, давайте коротко розберемо, як працює його шлунково-кишковий тракт. Насправді це дуже цікаво!
Неправильне годування декоративних кроликів, нестача волокнистих кормів у раціоні можуть призвести до припинення або повного колапсу процесів травлення, що для кролика стає критичним і для врятування життя вихованця власнику доводиться вдаватися до примусового годування.
Підбір для декоративного кролика занадто великої кількості кормів з високим вмістом білків, вуглеводів та непомірне годування цими кормами (звичайно ж, з найкращих спонукань та великої любові до вихованця) абсолютно неприпустимо!
Це прискорить роботу кишечника і призведе до розладу травлення, формування в'язкого або рідкого випорожнення, хвороб нирок, появі зайвої ваги та інших проблем зі здоров'ям, причиною яких є банальне неправильне годування.
Власнику декоративного кролика обов'язково потрібно підібрати оптимальну комбінацію кормів, щоб система травлення працювала постійно та без збоїв. І це не так складно, як може здатися!
ТМ Фрустик – власний бренд компанії Фауна.
Лінійка цієї марки досить широка і включає як збалансовані корми для гризунів і птахів, так і ласощі, різні аксесуари. Корма "Фрустик" мають екологічну крафтову упаковку, в якій безліч переваг:
- Не пропускає вологу. Зерно не відволожиться і не з'явиться пліснява;
- в упаковку не проникне жоден жучок-шкідник;
- завдяки прозорому віконцю, корм добре проглядається;
- упаковка дуже компактно і гармонійно розміщується на полиці.
Годування декоративних кроликів: підбираємо раціон
Основний корм для домашніх декоративних кроликів ‒ ЯКІСНЕ СІНО!
Саме висушена ароматна трава винятково корисна для декоративного кролика, заповнить потребу в клітковині, буде джерелом поживних речовин і стимулюватиме роботу шлунково-кишкового тракту.
До того ж декоративний кролик, при годівлі грубим сіном і гілками, регулярно сточує зуби, що постійно ростуть, які можуть викликати проблеми в ротовій порожнині або навіть створити ситуацію, коли вихованець не зможе їсти.
Нестача поживних речовин – білка (включаючи незамінні амінокислоти), жирів, вуглеводів, вітамінів та мінералів заповнюють концентровані корми, найчастіше повноцінні гранули.
Частково потребу в білку можна перекрити за рахунок обережного введення до раціону сіна бобових культур. У вигляді джерела вуглеводів і як ласощі декоративним кроликам пропонують соковиті корми - свіжі фрукти та овочі в невеликій кількості.
У мінімальних обсягах і лише як заохочення, а не повноцінний корм, дають сухофрукти, горіхи, соняшникове насіння.
Свіжу траву, що помилково шанується за основу годування декоративних кроликів, слід давати обмежено, малими порціями, звертаючи увагу на видовий склад, і в підсушеному стані.
Кормлення декоративних кроликів: овочі, фрукти і трава.
Отже, раціон годування декоративного кролика формується так:
80% – сіно
10% – концентрований корм
10% – овочі, фрукти, трава
досхочу — свіжа вода
Кожен із типів кормів для декоративних кроликів має свої особливості та підходи до згодовування.
Годування декоративних кроликів: концентровані корми
Готовий змішаний сухий корм може здатися дуже зручним способом годування домашнього декоративного кролика, але він повинен становити лише невелику частину раціону.
Проблема із сухим кормом полягає в тому, що він концентрований – у невеликому його обсязі міститься багато поживних речовин. Як ми з'ясували вище, це є повною протилежністю до природного харчування кролика, яке представлене об'ємною волокнистою їжею з мінімумом поживних речовин.
Така невідповідність при тривалому годуванні концентрованими кормами породжує серйозні проблеми зі здоров'ям домашнього вихованця:
- порушення процесів травлення
- надмірна вага та хронічні хвороби
- розростання зубів та запалення порожнини рота
- брак активної діяльності та нудьгу
Існує два основних типи готового концентрованого корму для декоративних кроликів: мюслі та гранули.
Суміші типу мюслі засновані на меленому та цільному зерні – пшениці, ячмені, кукурудзі, вівсі, гороху, сої, соняшнику. Додатково в них включають шматочки сушених фруктів та овочів – курагу, родзинки, чорнослив, яблука, моркву та горіхи – волоські або арахіс.
Гранульовані комбікорми для декоративних кроликів найчастіше виготовляють на трав'яній основі, вводячи до складу суміші при виготовленні корму трав'яне борошно. Потребу білка заповнюють зерновими культурами – соєю, ячменем, вівсом, пшеницею, крім того, вітамінами і мінералами.
До харчування преміального класу варто віднести корми марки Lolo Pets. Корм для кролів економ класу - це оптимальне співвідношення відібраних зерносумішей, вітамінів та цільнозлакових твердих культур в одній ощадливій упаковці. Підходить для базового раціону всіх видів гризунів, і за енергетичною цінністю не поступається аналогам інших класів, наприклад, ТМ Фрустик (Фауна). До плюсів цих кормів варто віднести низьку ціну.
Яскраві різноманітні мюслі з добре помітними включеннями шматочків фруктів здаються найкращим кормом для улюбленого декоративного кролика.
Але саме непривабливі зовні гранульовані корми найбільш підходящий вибір для домашнього кролика – вони поживні, повноцінні та однорідні.
Склад на основі трав'яного борошна з високим вмістом клітковини кориснішим для здоров'я декоративного кролика, ніж годування багатим білками та вуглеводами цільним зерном, не кажучи вже про солодощі, які швидше шкодять, ніж приносять користь.
Тому, щоб не зіпсувати здоровий апетит, під час годування не потрібно давати багато ласощів та сухих кормів типу мюслі, звідки розумний кролик може вибирати смачні шматочки, залишаючи все корисне недоторканим та чекаючи наступного годування. Це подібно до ситуації, якщо дитині запропонувати на вибір торт або кашу. Хочете побалувати вихованця – запропонуйте ласощі між годуваннями, у вигляді гри чи заохочення.
Отже, для годування декоративного домашнього кролика краще обирати якісний гранульований корм.
Але і тут є свої застереження. Декоративні кролики люблять гранульовані корми і добре їх поїдають, але це не привід відразу насипати добавку - давайте не більше, ніж належить. Залишок калорій вихованець компенсує за рахунок сіна, овочів чи трави.
Уважно спостерігаючи за розвитком та станом кролика, завжди можна зрозуміти, чи повноцінне годування, чи достатньо в ньому поживних речовин. Якщо декоративний кролик активний, відповідає параметрам ваги та зовнішньому вигляду своєї породи, значить з годуванням все гаразд. Якщо він здається трохи худорлявим, можна трохи збільшити порцію корму або сіна.
Пам'ятайте, краще трохи недогодувати улюбленця і потім поповнити раціон, ніж перегодувати та довго лікувати наслідки ожиріння!
Купуючи гранульований корм для декоративного кролика, звертають увагу на кількість у складі клітковини (мінімум 16-18%) і протеїну (12-14%). Це головні показники, за якими можна судити про
якість корму. Для молодих тварин (до 6 місяців) допустимо вищий рівень протеїну – близько 16%.
Зростаючим кроленятам пропонують більше концентрованих кормів, спочатку дають досхочу, але важливо не захопитися і вчасно привчити дітей до сіна.
Переведення декоративного кролика на новий сухий корм роблять поступово, підмішуючи нову суміш до звичної протягом тижня. Різка зміна годівлі може викликати серйозний розлад роботи шлунково-кишкового тракту, тому починають із введення близько 10% нового корму.
Важливо, щоб у вас у будинку завжди був недоторканний кормовий запас, щоб за відсутності звичного раціону не було потреби в різкому переході.
Повноцінні раціони від польского бренду Lolo Pets
Повноцінний корм для кролика
ПОВНА КОРМОВА СУМІШ
Склад: шрот та зернові продукти, шрот із насіння соняшнику, пшениця, ячмінь, борошно з люцерни, кукурудза, горохові пластівці, сушена морква, бобові пластівці, кукурудзяні пластівці, лляне насіння, кукурудзяне борошно, суше. , трав'яне борошно, чебрець, кріп, сушена патока, буряковий жом, дріжджі, картопляний білок, суха сироватка, простий овес, каротин.
Також цей бренд пропонує великий вибір колосків для кроликів та інших гризунів.
Ласощі для гризунів “Корисна комора” також користуються популярністю.
Переглянути наш асортимент можна тут
https://fauna.ua/gryzunykorma