Корм для пацюків

Чим годувати щурів: збалансований раціон
Як відомо, щури - тварини всеїдні. Тому багато хто годує своїх щурів зі свого столу, не знаючи або не замислюючись над тим, що наша їжа для тварин найчастіше занадто гостра, солона, солодка, жирна, а то й зовсім не підходить із суто фізіологічних причин і може призвести до великих проблем зі здоров'ям або навіть летальних наслідків. До того ж з «нашої їжі» неможливо скласти досить збалансований раціон, який би відповідав усім потребам тварини. Це не означає, що щурам взагалі, за жодних обставин не можна виділити шматочок зі своєї тарілки. Можна. Але основний раціон щура повинен разюче відрізнятися від вашого, ваша їжа повинна діставатися щуру лише зрідка, у вигляді приємного винятку. І найголовніше: їжа не має бути солоною, гострою, солодкою, жирною, смаженою, копченою.
Щурячий раціон у більшості щурівників має такий вигляд: основа - корм або зернова суміш, а у вигляді прикорму - тваринний білок, овочі/фрукти, кисломолочка, ласощі тощо.
Основа раціону - корм
Основу щурячого харчування завжди має становити спеціальний щурячий корм різних виробників, який можна купити в зоомагазині, або саморобні зернові суміші. Промислові корми, звісно, зручніші у використанні, їх не потрібно складати, шукати якісь інгредієнти, але часто трапляється так, що вони з якоїсь причини не підходять вам (не влаштовує склад або співвідношення «ціна-якість» тощо) або щурам (не хочуть їсти, з'явилася алергія тощо), і тоді доводиться переходити на зерносуміш.
Мінусом зерносумішей є насамперед те, що буває досить важко знайти потрібне зерно або інші інгредієнти, а зерно на ринку «не вселяє довіри» і може виявитися, наприклад, обробленим хімікатами. Деякі щурівники змішують промисловий корм і зерносуміш, при цьому зерно «розбавляє» зазвичай доволі калорійний корм, а інгредієнти корму роблять вміст миски привабливішим для щура, вносячи певну різноманітність у звичайне зерно.
У щурів завжди має бути миска з кормом. У щурів, схильних до повноти, можливий варіант «дозованого харчування», тобто миска заповнюється раз на добу, виходячи з того, що добова норма харчування дорослого щура в середньому - столова ложка корму. Щурят до півроку обмежувати в їжі не можна!
ТМ Фрустик - власний бренд компанії Фауна.
Лінійка цієї марки досить широка і включає в себе як збалансовані корми для гризунів і птахів, так і ласощі, різноманітні аксесуари. Корми «Фрустик» мають екологічну крафтову упаковку, в якій безліч переваг:
- не пропускає вологу. Зерно не відволожиться і не з'явиться цвіль;
- в упаковку не проникне жоден жучок-шкідник;
- завдяки прозорому віконцю, корм добре проглядається;
- упаковка дуже компактно і гармонійно розміщується на полиці.

Найкраще співвідношення ціна-якість





Прикорм - овочі, фрукти, зелень
В овочах, фруктах і зелені міститься велика кількість вітамінів і мінеральних речовин. До того ж ці продукти мають невисоку калорійність, що благотворно впливає на «фігуру» товстих або схильних до повноти щурів. Зверніть увагу на те, що цей вид прикорму - лише доповнення, а не основна частина раціону щура. Переважання соковитих кормів може призвести до захворювань шлунково-кишкового тракту і загального погіршення як самопочуття, так і здоров'я тварини.
Овочі, фрукти, зелень потрібно давати щодня або через день. Однозначної «добової норми» немає, тому що для кожної тварини ця норма буде індивідуальною.
Звісно, в умовах зграї важко визначити індивідуальні потреби, але можна виходити із загальної реакції зграї на певну кількість овочів/фруктів у раціоні.
Так, наприклад, якщо в когось із членів зграї (або навіть у кількох) почалася діарея або розм'якшилися випорожнення, то кількість соковитого рослинного прикорму варто зменшити. У середньому, 10-15 грам овочів/фруктів на щура на добу - це та кількість, після якої проблем точно не повинно бути.
Прикорм - тваринний білок
У раціоні щура повинні бути присутніми в достатній кількості як рослинні продукти, так і продукти тваринного походження. Щури - не вегетаріанці, тваринні білки їм необхідні як для росту і розвитку, так і для імунітету і підтримки життєдіяльності організму.
Джерелом тваринного білка для щурів можуть служити варені м'ясо, риба і морепродукти, курячі або перепелині яйця, м'ясне дитяче харчування, собачий або котячий корм преміум/супер преміум-класу.
Тваринний білок щурам дають приблизно 1-2 рази на тиждень. Для щурят до півроку кількість тваринного білка
можна збільшити в кілька разів порівняно з дорослими тваринами і давати його кілька разів на тиждень. Важливо: чим молодший щур, тим більше тваринного білка необхідно його організму для нормального розвитку.
Прикорм - кисломолочні продукти
Користь кисломолочних продуктів, таких як сир, йогурт або кефір, загальновідома: вони є ідеальним джерелом кальцію, а також містять корисні для кишківника лакто- і біфідобактерії. До того ж щури їдять їх із величезним задоволенням.
Єдиним «протипоказанням» до внесення кисломолочки в раціон щурів є індивідуальна непереносимість лактози, яка у щурів трапляється доволі рідко, але все ж таки буває, і виражається в розладі кишківника, аж до сильної діареї (тому, вносячи до раціону щурів новий продукт, для початку завжди варто перевірити реакцію його організму на нього, згодувавши для початку невелику кількість).
Але і в цьому випадку є вихід: зараз виробляється достатня кількість знелактожених кисломолочних продуктів. Найкраще давати щурам кисломолочку з невеликою жирністю (але не знежирену!) і без добавок.
Щодо кисломолочних продуктів думки досвідчених щурівників розходяться: одні вважають, що вони щурам не
потрібні; інші дають їх щурам зрідка (кілька разів на місяць), таких більшість; треті ж вважають, що від кисломолочних продуктів гірше точно не буде і дають їх щурам кілька разів на тиждень.
При цьому в кінцевому підсумку різниці ні в здоров'ї, ні в тривалості життя щурів, які отримують різну кількість кисломолочки, не спостерігається. Тому кожен власник має право вибрати найзручніший для себе варіант, виходячи зі своїх переконань або особистих уподобань (і уподобань своїх щурів).
Ласощі
Різні ласощі для більшості щурівників є невід'ємною частиною годування їхніх щурів. І в цьому немає нічого поганого. Тільки і тут головне - не нашкодити тварині, тому алкоголю, солодощам, чіпсам, ковбасі та ін. шкідливим продуктам у щурячому раціоні робити абсолютно нічого! Побалувати щура можна горішком, сухариком, шматочком несолодкого печива, вареною макарониной, шматочком солодкого фрукта та іншими смачними і не шкідливими продуктами.
Щурів варто балувати ласощами лише зрідка, як заохочення або просто так. Головне, щоб це відбувалося не за принципом: «пройшов повз клітку - дав щуру ласощі», а, скоріше, як виняток: невеликий шматочок чогось смачного, наприклад, раз на день.


У наш час асортимент у зоомагазинах досить різноманітний. Покупцеві не важко буде зробити вибір, щоб поласувати свого улюбленця. Такі марки як Фрустік (Фауна), Lolopets та ін. спеціалізуються на виробництві такого роду продукту: десерти, колоски, крекери, мінерали та багато іншого.

Додаткове харчування
Багато щурів не обмежуються наведеним вище списком і балують своїх щурів, наприклад, дитячим харчуванням, а то й справжніми стравами. Чи потрібне воно щуру — питання спірне, але якщо їжа не є шкідливою, то чому б і ні?
Наприклад, дитяче харчування, містить багато вітамінів і мінеральних речовин і до того ж подобається щурам, потрібно знати міру, тобто. давати його тваринам досить рідко (1-2 рази на тиждень) і вибирати «натуральні» сорти без спецій, наприклад, з м'ясом, овочами, фруктами, обминаючи всілякі «макарони в соусі» та інше. Не менш спірним є питання про користь та шкоду годування щурів кашами.
Нашкодити вони не можуть, але постачають організму додаткові легкозасвоювані вуглеводи, які щурячому організму точно не потрібні. Якщо ви хочете балувати щурів кашею, але не хочете нашкодити вихованцям, то візьміть за правило не варити крупу, а тільки приварити або трохи запарювати її в окропі (і, звичайно, не додаємо ніяких спецій!). Пацюкам сподобається не менше, але користі буде більше.
Подібні продукти не повинні бути для щура основою раціону!
Серед кормів і ласощів, які можна придбати у зоомагазинах, часто можна побачити колоски, дропси, суміші з трав, фруктів і горіхів, а також готові повноцінні раціони.

Переглянути наш асортимент можна тут
https://fauna.ua/gryzunykorma

Made on
Tilda