Який корм краще підійде морській свинці
Корм для домашніх тварин має відповідати головним вимогам: бути корисним і смачним. Самопочуття і настрій морської свинки залежать від її раціону. А настрій господаря залежить від того, чи задоволений вихованець.
Тому до вибору кормової суміші слід підійти з усією відповідальністю. Основою раціону свинок зазвичай є сухий корм. У статті наведено рекомендації щодо вибору суміші та огляд найпопулярнішої продукції.
ТМ Фрустік - власний бренд компанії Фауна.
Лінійка цієї марки досить широка і включає в себе як збалансовані корми для гризунів і птахів, так і ласощі, різні аксесуари.
Корми «Фрустик» мають крафтову екологічну упаковку, в якій безліч переваг:
- не пропускає вологу. Зерно не відволожиться і не з'явиться пліснява;
- в упаковку не проникне жоден жучок-шкідник;
- завдяки прозорому віконцю, корм добре проглядається;
- крафтова упаковка дуже компактно і гармонійно розміщується на полиці.
Основні складові корму
Морські свинки - травоїдні. Основа їхнього раціону в природних умовах:
зелений корм;
суха трава;
злакові культури;
овочі.
Виробники кормових сумішей знають про це, тому включають до складу кормів:
трав'яний компонент (частіше люцерна);
злакові у вигляді вівса, пшениці та інших культур;
гранули комбікорму;
рослинні жири;
коренеплоди, плоди та ягоди.
Свинки, як і будь-які тварини, потребують мікро- і макроелементів, амінокислот і вітамінів, які додають до суміші в різних пропорціях.
Оскільки організм вихованця не здатний самостійно виробляти вітамін С, в раціон морської свинки обов'язково додається цей компонент. Додаткову вітамінізацію проводять для дитинчат, а також, у випадках хвороби і вагітності тварини.
Через переважно рослинну їжу кишківник гризунів становить щонайменше 2 метри в довжину. Така будова шлунково-кишкового тракту дозволяє тварині перетравлювати клітковину. Тому для підтримки хорошої працездатності травного тракту свинок корм обов'язково повинен містити по 20 % грубих волокон і рослинних білків.
Довгий кишечник перетравлює їжу довго, тому, щоб звір завжди був ситий, важливо стежити за наповненням годівниці. Проблем не повинно виникнути, якщо дотримуватися режиму годування: 3 рази на день у чітко визначений час. При надмірному наборі ваги, порцію необхідно зменшити.
Організм звірка важко переносить зміни в раціоні, вихованець навіть може відмовитися приймати їжу. У разі необхідності замінити одне меню на інше можна поступово.
Рекомендації щодо вибору та застосування сухого корму
- Під час вибору необхідно враховувати вік і породу морської свинки, стан її здоров'я і пору року. Для самок додатковий критерій - вагітність і лактація.
- У врожайну пору року в складі корму має міститися мінімум сушених фруктів і овочів. У цей період необхідно давати вихованцеві свіжі плоди.
- Корми з високим вмістом цукру, горіхів, кукурудзи, сухофруктів, бурякової целюлози і тваринних білків не можна давати щодня. Можна виділити спеціальні «святкові» дні для цих ласощів.
- Хвора тварина потребує особливого догляду. Корм для вихованця допоможе вибрати ветеринар.
- Рекомендується запастися двома або більше видами корму, потім за поведінкою і самопочуттям тварин зрозуміти, який краще. Корми також можна змішувати один з одним.
- Віддати перевагу краще суміші, яка складається з гранул натурального кольору (без барвників) і має трав'яний запах.
- Сухі корми не повинні складати весь раціон вихованця.
- Тримати сухий корм слід у захищеному від світла прохолодному місці.
Варто звернути увагу на корми ТМ Lolopets. Марка суворо стежить за якістю, упаковкою і має широку лінійку кормів і ласощів на будь-який запит
Додатковий корм для морських свинок
Прикорм у вигляді гранул, сіна і зелені значно урізноманітнює меню улюбленців і послужить додатковим джерелом вітамінів.
До складу промислового прикорму входять різні трави, перемелені та спресовані в гранули. Їх дають звіркам не частіше двох-трьох разів на тиждень.
Віддаючи перевагу прикорму зі свіжих трав, власнику бажано вивчити інформацію, коли і що збирати, щоб не нагодувати гризуна небезпечними і отруйними рослинами.
Пухнастим вихованцям можна:
листя шпинату і салату;
молоді пагони кропиви, кульбаб, лопухів і подорожника;
малинове і полуничне листя;
зелень люцерни та конюшини.
Усі рослини збирають далеко від автомагістралей і промислових заводів. Перед тим, як запропонувати частування улюбленцю, трави промивають і обов'язково підсушують.
Ласощі для морських свинок
У наш час асортимент у зоомагазинах досить різноманітний. Покупцеві не важко буде зробити вибір, щоб поласувати свого улюбленця. Такі марки як Фрустік (Фауна), Lolopets та ін. спеціалізуються на виробництві такого роду продукту: десерти, колоски, крекери, мінерали та багато іншого.
Переглянути наш асортимент можна тут
https://fauna.ua/gryzunykorma