Корм для шиншил

Розглядаючи широкий асортимент яскравих упаковок промислового харчування, багато власників губляться, не знаючи, як вибрати найкращий корм для шиншил. За якими критеріями слід визначати якість корму для цих тварин і як підібрати готову їжу своєму улюбленцю, щоб задовольнити його смакові пристрасті?

Види корму для шиншил
У дикій природі шиншили мешкають у посушливій і бідній на рослинність місцевості, тому раціон цих маленьких гризунів не відрізняється різноманітністю. Основою їхнього меню служать бобові та злакові рослини, молоді пагони чагарників і кактусів, мох і деревна кора.
Потреби організму домашніх шиншил такі ж, як у їхніх диких одноплемінників. І корм для пухнастого вихованця не повинен кардинально відрізнятися від звичного раціону звірків. Адже у цих тварин досить чутлива травна система і багато продуктів можуть завдати їхньому здоров'ю непоправної шкоди.




Промислові корми розроблені з урахуванням природних потреб шиншил і до їхнього складу включено тільки корисні та необхідні для гризунів компоненти.
Готове харчування поділяють на три типи:
  • концентровані корми. До них належать зернові та гранульовані суміші, що містять злаки, бобові рослини, сушені фрукти та горіхи;
  • сіно, виготовлене з висушених стебел злаків і лугових трав (люцерни, конюшини);
  • зелені корми, що являють собою пророслі пагони пшениці або вівса, а також молоді паростки рослин, наприклад, кульбаби, кінського щавлю або лопуха.
В основі раціону звірків має бути концентрований корм, оскільки сіно і зелень служать для тварин підгодівлею, а не головним джерелом їжі.




Важливо: корми, призначені для інших домашніх гризунів (щурів, хом'ячків) шиншилам категорично не підходять, тому що в їхньому складі зовсім інші інгредієнти і мікроелементи.
У годуванні вихованця необхідно дотримуватися природного раціону
ТМ Фрустік - власний бренд компанії Фауна.


Лінійка цієї марки доволі широка і включає в себе як збалансовані корми для гризунів і птахів, так і ласощі, різноманітні аксесуари.
Корми «Фрустик» мають екологічне крафтове паковання, у якого безліч переваг:
- не пропускає вологу. Зерно не відволожиться і не з'явиться пліснява;
- в упаковку не проникне жоден жучок-шкідник;
- завдяки прозорому віконцю, корм добре проглядається;
крафтове пакування дуже компактно і гармонійно розміщується на полиці.

Склад зернових сумішей для шиншил
Готовий зерновий корм містить необхідні для цих гризунів поживні інгредієнти, які легко засвоюються травною системою пухнастих звірків. Основними компонентами такої продукції є зерна злакових і бобових культур і сушена трава.
Як додаткові елементи деякі виробники додають до складу корму для шиншил пшеничні або вівсяні висівки, макуху маличних рослин і пивну дробину. Також зерновий корм може містити в невеликих кількостях жири тваринного походження (рибне і м'ясо-кісткове борошно).
Завжди перевіряйте якість корму, оскільки шиншили схильні до захворювань шлунково-кишкового тракту. Зернова суміш має бути свіжою, тому якщо корм має неприємний протухлий запах, від його покупки слід відмовитися. Зіпсована їжа непридатна для годування шиншил і може спровокувати у тварин серйозні захворювання шлунково-кишкового тракту.
Варто звернути увагу на корми ТМ Lolopets. Марка суворо стежить за якістю, упаковкою і має широку лінійку кормів і ласощів на будь-який запит



Гранульований корм для шиншил
Нерідко власники губляться при виборі корму, не знаючи, який кращий - зерновий чи гранульований. Насправді обидва ці корми виготовляють з одних і тих самих інгредієнтів і єдина відмінність між ними, це форма випуску.
Перевага корму в гранулах полягає насамперед в економічності. Адже пухнасті звірята бувають досить вибагливі та розбірливі в питаннях годівлі й обирають з корму тільки улюблені компоненти, розкидаючи решту по клітці. Якщо ж у годівницю гризуна насипані гранули, то улюбленцю не залишається нічого іншого, як з'їсти запропонований корм цілком.
Серед недоліків можна відзначити дорогу вартість деяких марок, що виготовляють гранульований корм. Також великим мінусом гранулят є той факт, що деякі шиншили навідріз відмовляються від такого частування, віддаючи перевагу зерновій суміші.
Важливо: купуючи гранульований корм шиншилам, слід звернути увагу на його термін зберігання, який не повинен перевищувати трьох місяців з моменту виготовлення. В іншому разі існує ймовірність, що в харчування додано консерванти, завдяки яким корм зберігається довше, а такі речовини можуть становити загрозу для здоров'я звірка.



Додатковий корм для шиншил
Прикорм у вигляді гранул, сіна і зелені значно урізноманітнює меню пухнастих улюбленців і послужить додатковим джерелом вітамінів.
До складу промислового прикорму входять різні трави, перемелені та спресовані в гранули. Їх дають звіркам не частіше двох-трьох разів на тиждень.
Віддаючи перевагу прикорму зі свіжих трав, власнику бажано вивчити інформацію, коли і що збирати, щоб не нагодувати гризуна небезпечними і отруйними рослинами.
Пухнастим вихованцям можна:
листя шпинату і салату;
молоді пагони кропиви, кульбаб, лопухів і подорожника;
малинове і полуничне листя;
зелень люцерни та конюшини.
Усі рослини збирають далеко від автомагістралей і промислових заводів. Перед тим, як запропонувати частування улюбленцю, трави промивають і обов'язково підсушують.
Мокру траву шиншилам давати категорично заборонено.

Ласощі для шиншил
У наш час асортимент у зоомагазинах досить різноманітний. Покупцеві не важко буде зробити вибір, щоб поласувати свого улюбленця. Такі марки як Фрустік (Фауна), Lolopets та ін. спеціалізуються на виробництві такого роду продукту: десерти, колоски, крекери, мінерали та багато іншого.

Корм для шиншили: класифікація та рейтинг
Готове харчування для гризунів можна умовно поділити на трикатегорії: супер преміум, преміум та економ.
Харчування супер преміум класу
Це найкращі корми для шиншил у вигляді поживних зернових або гранульованих сумішей, що враховують усі потреби організму гризунів і виготовлені з якісних злаків. До такого корму можна віднести продукцію польської марки Lolo Pets.
Корми для шиншил преміум класу
Співвідношення ціни та якості кормів преміум класу обумовлює їхню популярність серед власників маленьких звірків. Це збалансовані суміші, багаті білками і клітковиною, корисними для здоров'я тварин.


Корми для шиншил економ класу
Це оптимальне співвідношення відібраних зерносумішей, вітамінів і цільнозлакових твердих культур в одній економній упаковці. Підходить для базового раціону всіх видів гризунів, і за енергетичною цінністю не поступається аналогам інших класів.
До плюсів цих кормів варто віднести низьку ціну.

Переглянути наш асортимент можна тут
https://fauna.ua/gryzunykorma



Made on
Tilda