Нашийники для собак

Нашийник є одним із найважливіших аксесуарів для собаки. Беручи до уваги, що улюбленець проводить достатню кількість часу у цьому виробі, до підбору слід підходити серйозно.

Розглянемо всі нюанси і відмінності в типах нашийників та визначимо, як вибрати для своєї собаки оптимальний варіант. Основні критерії та вимоги до цього предмету різноманітні — тут важливі як розміри, так і властивості матеріалу. Крім цього, варто звернути увагу на систему кріплення та зручність пристосування.

Краще приходити за покупкою, маючи при собі попередній нашийник, щоб одразу порівняти його з майбутнім придбанням.
Одним з популярних виробників нашийників для собак є український бренд "Franty", який пропонує велику кількість моделей з різних матеріалів. Безпека та якість за доступну ціну.

Перш за все, у виборі нашийника необхідно виходити з індивідуальності свого улюбленця. Основним параметром для вибору цього сугубо особистого для кожної собаки предмета є безпека використання.

Модель слід вибирати достатньо міцну та дружню до тварини — при всій надійності аксесуар не повинен стати проблемою для улюбленця. Оскільки предметом доведеться користуватися достатньо часто, його потрібно уважно перевірити на якість:
  • шви чітко прошиті;
  • металеві деталі, такі як пряжки, кільця, переходники або карабіни, виготовлені з міцних сплавів;
  • використані матеріали гіпоалергенні;
  • виріб легко регулюється;
  • відсутні гострі грані та краї;
  • довжина та товщина виробу відповідають фізичним даним тварини.

Призначення
Види нашийників для собак відрізняються як зовнішньо, так і за своїми функціями. Деякі пристрої використовуються не лише для прогулянок, а й для стримування буйної енергії улюбленця, який часто може бути навіть сильнішим за господаря.
Гострий ривок такої собаки може призвести до непоправних наслідків як для оточуючих, так і для самого собаковода.
Залежно від моделі, виріб може використовуватися для наступних цілей:
  • декоративна — виставки;
  • повсякденна — прогулянки;
  • спортивна — покази, змагання;
  • службова — дресура, караульна служба, пошук, погоня.
Форма та матеріал
Ширина нашийника має велике значення. Щоб цей аксесуар не перетворився для улюбленця на інструмент катування, необхідно підбирати таку модель, яка не буде обмежувати рухи або взагалі заважати нормальному кровообігу.
Вузькі стрічки врізаються в шию, пошкоджують шкіру та турбують тварину. Широкі ж моделі викликають відчуття дискомфорту, шкіра та шерсть під такими моделями зазнають шкоди.
Матеріал бажано обирати натуральний — брезент, капрон, нейлон, шкіра. У кожного матеріалу є свої плюси та мінуси, але, в цілому, всі вони підходять для використання.
Окремо варто виділити нашийники зі штучної шкіри — вони небажані для застосування, оскільки занадто жорсткі, тріскаються за холоду, мають велику масу та неприємно пахнуть на спеку.

Підбираємо розмір
Тут все очевидно — чим більша та сильніша тварина, тим «серйозніше» має бути аксесуар. Для дрібних порід використовуються декоративні пристрої, які з успіхом
стримають навіть найактивнішого йорка. Для більш крупної собаки варто розглядати варіанти потужніше.
Довжина нашийника для однієї й тієї ж собаки може бути різною в залежності від моделі. Виріб із шкіри має бути на 5 сантиметрів довшим за обхват шиї тварини. Занадто вільну шкіряну модель собака може стягнути з себе.
Те саме стосується і ланцюжка (удавки) — тут оптимальна довжина трохи більше, на 6-7 сантиметрів довша за обхват шиї. При придбанні строгого нашийника розмір шиї вимірюється трохи нижче вух, оскільки він одягається під горло тварини.

Як вибрати нашийник: основні види
З усього розмаїття моделей слід придбавати таку, яка підійде саме вашій собаці.
При цьому слід керуватися міркуваннями практичності та купувати річ, яка буде зручна для тварини, а не відповідати естетичним смакам її господаря. Поведінка собаки під час прогулянки багато в чому залежить від того, наскільки їй комфортно.

Капроновий нашийник
Виготовляється з синтетичних поліамідних волокон. Даний матеріал міцніший за брезентові аналоги. Цей вид матеріалу має декілька переваг: не вбирають вологу, стійкі до стирання навантажень та деформацій.

Шкіряний нашийник
Шкіра є найбільш поширеним матеріалом для виготовлення нашийників. Через міцність та комфортність для собаки їм віддають перевагу багато собаководів. Але завжди слід дивитися на те, щоб шкіра нашийника не відрізнялася грубістю та жорсткістю, але й не була би надто м'якою. У першому випадку є ризик травмувати улюбленця, а в другому - нашийник може настільки розтягнутися, що собака просто позбудеться його. Однозначна рекомендація при виборі шкіряного нашийника – двошаровий аксесуар з якісно обробленими краями. З особливою обережністю слід вибирати нашийники з металевим декором. Окрім того, що всі прикраси повинні бути дуже міцно закріплені на Нашийнику, вони повинні бути абсолютно безпечними як для вашої собаки, так і для тих тварин, з якими вона грає. Шкіряні Нашийники бажано не піддавати впливу вологи.

Металеві нашийники
Металевий нашийник, звісно лідер за міцністю та тривалістю. Однак варто придбати лише виріб з добре загартованого металу. Вигулюючи собаку в металевому нашийнику взимку, необхідно скоротити час перебування на повітрі, щоб не викликати обмороження шиї. Металевий нашийник маловірогідно можна рекомендувати для постійного носіння, оскільки ланки виривають шерсть у собаки і в результаті можуть з'явитися залисини.

Виділяють основні види Нашийників: Удавки та Строгі нашийники

Удавка
Нашийник у вигляді удавки для собак виготовляється з металу, синтетичних матеріалів та шкіри. Призначенням даного пристрою є навчання покірності.
Важливо! Вплив такого нашийника повинен бути короткочасним, інакше він втратить свій виховний ефект! При використанні цього виробу слід звернути увагу і на естетичний бік питання під час виставки. Вироби з низькопробних матеріалів можуть забарвити шерсть тварини в найбільш непідходящий момент.
Занадто великі ланки ланцюга можуть візуально розділити шию короткошерстного конкурента або занадто здавити красиву зачіску собаки з довгою шерстю. З іншого боку, чим більше ланцюжок, тим менше він вириває шерсть.

Строгий (парфорс)
Строгий нашийник для собак застосовується в тих випадках, коли досягти покори більш м'якими методами не вдалося. Лише досвідчений інструктор може підказати, як правильно його підібрати та як користуватися.
Парфорс виготовляють двох типів: проволочний та пластинчатий. Шипи для довгошерстних порід довші, а для коротко- або гладкошерстних — коротші. Також виріб може відрізнятися за видом металевого сплаву та матеріалами його покриття.
Останнім часом передові виробники почали продавати нову модель парфорса, яка зручніша та природніша для собак. У цьому пристрої центральна пластина розташована біля кадика тварини, а шипи розходяться в дві сторони. При такій конструкції прекрасно імітуються природні ситуації у вигляді захоплення зубами або укусу матері. Слід розуміти, що цей виріб зовсім не призначений для повсякденного застосування, по типу ефектних прогулянок — це може порушити адекватність поведінки тварини з дитячого віку.
Використання так званого строгача для собак має бути дозовано та диктовано конкретними випадками непослуху вихованця.

Брезентовий нашийник
Брезентовий нашийник виконується з комбінації бавовни та джута. За міцністю близький до нейлону, але лише до тих пір, поки на ньому не з'явиться тріщини або подряпини. У такому випадку при великому навантаженні, нашийник неодмінно розірветься. До плюсів можна віднести бюджетну ціну виробу та відносну практичність.

Декоративний
Декоративні Нашийники є не лише засобом для вигулу тварини, але й певним міні-шедевром мистецтва, яке приваблює погляди перехожих та підвищує самооцінку господаря тварини. Зазвичай такий вид нашийника застосовується для собак невеликого розміру або без агресивної поведінки.

З обтяженням
Нашийники для собак з кишенями для грузів використовують для підтримки фізичної форми та дресирування бійцівських, службових і великих порід собак при відсутності навантаження та недостатньою м'язової маси.
Нашийник з кишенями для грузів необхідний для тренування собаки - підвищення витривалості, а також для набору м'язової маси. Навантаження для собаки можна регулювати завдяки кишеням з застібкою, в які можна встановлювати грузики.

Брезентовий нашийник для собаки має 4-5 кишень під груза (в залежності від розміру нашийник для собак).
Для того, щоб собаці було комфортно важливо правильно підібрати розмір брезентового нашийник для собак з кишенями для обважнювачів.
Насамперед визначте обхват шиї вихованця за допомогою вимірювальної стрічки. Вона не повинна щільно облягати, але провисання теж допускати не варто. Між стрічкою та шиєю повинно поміститися два пальці для великих порід собак та один вказівний для дрібних. Отримане число і є головний розмір, але до обчисленому значенню варто додати кілька сантиметрів.

Переглянути наш асортимент можна тут
https://fauna.ua/sobakiamunitsiia


Made on
Tilda