Повідець - одна з основних деталей собачого спорядження. Без нього сьогодні не обходиться жоден домашній вихованець, навіть найскромніших розмірів. Вибір цього аксесуара безпосередньо залежить від його призначення. Правильно підібраний аксесуар, з урахуванням усіх вимог і побажань, забезпечить комфортні та безпечні прогулянки з вашим улюбленцем. Дізнаємося, як вибрати повідець для свого собаки і які бувають їх різновиди.
- Рулетка
- Ланцюжок
- Ринговка
- Водилка
- Сворка
Без повідця не обійтися. Причин цьому може бути кілька:
- прогулянки з агресивними бійцівськими породами, яких просто заборонено виводити на вулицю без прив'язі;
- вигул собак, войовничо налаштованих щодо інших чотирилапих;
- проїзд із улюбленцем у громадському транспорті, куди не пустять без намордника і повідця;
- собаки, які можуть втекти на запах (переважно пси), мають бути обов'язково під наглядом;
- участь у виставках, де пес має виконувати певні завдання, зокрема пробіжки на повідку.
Виходячи з призначень, створено велику кількість всіляких повідків:
- для великих псів;
- для декоративних порід;
- для дресирування.
- для участі у виставках;
- прикрашені коштовностями
- зі шкіри, брезенту та інших тканин.
Привчаємо собаку до повідця
Для того щоб легше було привчити вихованця до повідця, його слід познайомити з нашийником. У такому разі одягати контролер буде набагато простіше. Також пес повинен знати команду «поруч». Завдяки цьому він не буде тягнути вперед або в бік. Навчити ходити на повідку не складно, головне - виконувати таку послідовність:
- починати слід з переміщення по колу за командою «поруч», при цьому чимось зацікавивши пса;
- предмет зацікавленості потрібно тримати непомітно в руці, а не маячити ним перед мордою тварини;
- продовжувати дресирування доти, доки підопічний не встане зліва, після цього можна заохотити його частуванням з руки.
- Після освоєння команди «поруч» можна переходити до відлучення від звички тягнути господаря за собою.
Ця процедура копітка, але нескладна. Спеціаліст-кінолог може порадити використовувати строгач або зашморг при дрессируванні, але тільки в крайніх і дуже складних випадках. Але цей варіант підходить далеко не всім. Більш гуманний підхід полягає в такому: коли щеня починає тягнути за повідець, слід зупинитися і тим самим дати зрозуміти, що не підете у нього на поводу в буквальному сенсі. Після цього потрібно спробувати переключити його увагу на гру, йти або бігти за вами.
Будь-яке навчання вимагає зусиль. Головне - це взаєморозуміння і повага між господарем і його вихованцем. Лише в такому разі вийде виховати слухняного чотириногого друга.
Асортимент
У нашому прайсі представлені повідці від виробників “FRANTY”, “FLEXI”, а також багато моделей від китайських виробників на будь який смак.
Основні види: як вибрати повідець для собаки
Існують різні види повідків для собак, і поділяють їх за призначенням, вагою тварини, а також породою. Рекомендується для одного собаки мати кілька різних видів.
Рулетка
Рулетка насамперед призначена для міських прогулянок. Собака на такому обмежувачі почувається максимально комфортно, бігаючи в різні боки на визначені рулеткою відстані без перешкод. При цьому повідець не провисає і не мажеться брудомі. Спеціальний фіксатор регулює довжину, на яку вихованець може відходити від господаря. Такий тип підбирається за вагою собаки. Фахівці рекомендують брати рулетку із запасом на випадок, якщо пес буде її різко смикати.
Важливо! Такий вид повідків не рекомендують для великих собак.
Повідці-рулетки для собак відрізняються за довжиною (2-8 метрів), а також бувають двох типів:
- Тросові - використовуються для маленьких собак. Вони дуже зручні, оскільки не перекручуються при розтягуванні, але менш надійні в плані навантаження.
- Стрічкові - підходять для більш сильних і жвавих псів завдяки своїй міцності. Недолік такого виду в тому, що він може перекручуватися.
Ланцюжок
Повідець у вигляді ланцюжка виглядає стильно і симпатично з боку. Але підходить він далеко не всім тваринам. Усі ланцюжки досить важкі, тому малюкам буде не дуже зручно гуляти під їхньою вагою. Довгошерстим чотирилапим такий вид також не підійде через те, що їхня шерсть може потрапляти в ланки ланцюга і заплутуватися.
Навіть господареві за необхідності намотати на руку ланцюжок, щоб вкоротити відстань до вихованця, буде вкрай не комфортно. Тому такий повідець найчастіше використовують для виходу у світ на виставках або змаганнях.
Ринговка
Ще одна конструкція для вигулу - ринговка для собак. Розглянемо докладніше, що це таке. За зовнішнім виглядом вона схожа на зашморг: цілісна конструкція з петлями з різних сторін. За одну з них тримається господар, а друга одягається тварині на шию і фіксується.
Якщо пес різко смикає ринговку, петля стискається, перекриваючи дихання, і тоді собака послаблює натиск. Такий варіант підходить лише для участі у виставках, коли чотирилапого потрібно зафіксувати в необхідній позиції. Існує багато моделей зашморгу для собак, проте найчастіше використовуються цільні види.
Водилка
Водилка має вигляд петлі з карабіном. У петлю зручно протягувати руку і вести тварину поруч із собою. Її призначення - вигул великих собак у людних місцях.
Для маленьких порід такий варіант буде незручний тим, що господареві доведеться дуже низько нахилятися.
Сворка
Сворка, або спарка - це спеціальний повідець для власників кількох собак. Спарка унікальна тим, що має кілька карабінів на кінці для вигулу двох і більше псів одночасно.
Такий вид дуже зручний для виставок, а також його часто використовують господарі мисливських собак. Для тривалого вигулу така конструкція незручна і практично не застосовується, оскільки обмежує рухи тварини.
Не тільки види: основні критерії вибору
Під час вибору собачого повідця зважати варто не тільки на його види, а й на розміри та матеріал, з якого вони виготовлені.
За ваговими категоріями тварин виділяють такі розміри:
- міні - для найменших порід;
- S - для маленьких собак;
- М - для собак середнього розміру;
- L - для великих псів;
- Гігант - для особливо великих порід.
За довжиною повідці бувають:
- короткі - 1-3 метри (для охоронної діяльності, участі у виставках);
- довгі - 3-10 метрів (для прогулянок).
За якістю матеріалу виділяють такі повідці:
- шкіряні - одношарові або з декількох шарів, використовуються переважно для тренувань і дресирувань;
- синтетичні - найпрактичніші варіанти, які витримують великі навантаження і ривки;
- металеві - виготовляються з різних металів, мають дуже естетичний і красивий вигляд, але не дуже зручні для власника, оскільки під час натягування можуть травмувати руки.
Переглянути наш асортимент можна тут
https://fauna.ua/sobakiamunitsiia